1. prosince 2006

Eurogénius (ne tak docela z) Valmezu

Si přinesl ze školy formulář dětské mezinárodní soutěže Genius Logicus. Vypadá to jako běžný IQ test uzpůsobený dovednostem žáka druhé obecné, potud v pořádku. Oříškem navíc je jazyk a formulace některých úloh. Máme například putováním v bludišti vyluštit jméno města, "v kterém se odehráva příběh Rómea a Júlie", víme, že "Timurů oštěp byl jednofarebný", chlapci házeli "šípkama na terč" a tak podobně. Podepsaná je pod tím nějaká firma Eurogenius Group jakoby z Valašského Meziříčí, majitel je však ze Sniny a jmenuje se Timur (sic) Zabuďko. Jestlipak ten eurogénius dostal na tohle dílko nějakou eurodotaci?

2 komentáře:

Martin řekl(a)...

na jejich hlavni strance sticker: "Skontrolujte si prosim"... :)

Anonymní řekl(a)...

Sme zo Slovenska a máme s touto"firmou" zlé skúsenosti. Práve dnes som im poslala list tohto znenia:
Dobrý deň,
dnes sme sa zúčastnili \"1.medzinárodných majstrovstiev\", ako ste to honosne nazvali v pozvánke.Žiaľ, znovu ste spochybnili svoju serióznosť a nás prítomných úplne sklamali. Nakoľko za dva roky súťaže bolo z Vašej strany urobených množstvo neserióznych krokov, uvažujem o medializácii priebehu celej \"súťaže\".
- 1. ročník - nasľubovali ste víťazom hodnotné výhry,počítače a nakoniec ste ich \"odmenili\" 500 korunáčkou.
- 2. ročník - problémy s evidenciou súťažiacich
- na konci šk. roku súťažiaci dostali diplomy s medzinárodným umiestnením. Čo teda mali znamenať tzv. medzinárodné majstrovstvá, ak sa na nich stretli znovu tí istí súťažiaci? Veď predsa umiestnenie , ktoré ste uvádzali na diplomoch sa asi robilo na základe porovnania výsledkov krajín zapojených do súťaže. Alebo to bolo vymyslené?
- Vrcholom bolo, že ani len pre dvoch súťažiacich v rovnakej kategórii ste nedokázali poslať seriózne zadania. To u Vás nikto nekontroluje čo dáva do obálky? Ako chcete vyriešiť fakt, že dieťa, kroré má IQ vyššie ako možno hocikto z vás a úlohy s meraním času malo hotové za pár minút bolo ukrátené o možnosť súťažiť Vašou vinou, keďže ste mu zabudli poslať jednu stranu zo súťažných otázok.
Táto súťaž je určite myslená dobre, len je chybou, že sa zrejme dostala k nesprávnym organizátorom. Neviem kde je problém, či v ľahostajnosti a nezodpovednosti ľudí, alebo v dobre premyslenom ťahu, kedy sa pod rúškom súťaženia hrá nečistá hra.
Jedno je istá, naši žiaci určite viac v tejto súťaži nebudú súťažiť. A som presvedčená že ani so žiadnych iných škôl, ktoré sa umiestnili na prvých 25. miestach.
Je smutné, že v tejto spoločnosti sa nepodvádzajú len dôverčiví dospelí, ale aj deti.

Mám taký pocit, že ide zneužitie nejakého fondu.
Anna