27. června 2014

Přihlaste se na nadcházející běh iCollege!

V titulku původně mělo být „podzimní“, ale to jsem z marketingových důvodů škrtl — na samém začátku léta to vypadá strašidelně. Tak či onak, začínáme 20. 9. a pokračujeme po většinu podzimních sobot až do závěrečného hackathonu, který bude šestého prosince. A oficiální termín pro odevzdání přihlášek do výběrového řízení je 30. 6., tedy v pondělí. Sice se teď dohadujeme o tom, zda lhůtu ještě neprodloužit, ale není jisté, jak to dopadne (dám vědět), takže urychlenou přihláškou rozhodně neprohloupíte.

iCollege má za sebou dva roky, začíná další půlroční běh. Máme ke stovce absolventů. Výukový program jsme doladili do podoby, která sice není definitivní (to nebude nikdy), ale už velmi dobře reaguje na všechny zkušenosti z předchozích běhů a na zpětnou vazbu od studentů.

Pro ty, kdo nevědí, o čem to vlastně mluvím: iCollege je taková nekonvenční instituce, kterou před časem založilo deset lidí nespokojených s tím, jaké vzdělání se nabízí mladým lidem, kteří chtějí dělat jakýkoli moderní byznys. Vytvořili jsme proto model jednosemestrálního kursu, který to zkouší napravit. Výuka probíhá o sobotách od rána do večera, těch sobot je celkem devět, poslední z nich je hackathon neboli týmová práce na projektech. Výuka má formu přednášek i cvičení. V jednom kursu bývá 20 až 30 lidí, složení pestré — od stávajících studentů VŠ po zkušené podnikatele a manažery, kteří se rozhodli, že potřebují dopřát své hlavě restart.

Oficiální podtitul iCollege zní Vzdělání pro podnikání na internetu a je to tak správně, o to skutečně jde. Neoficiálně k tomu však obvykle dodávám, že učíme ty věci, které vás měla naučit škola, ale neudělala to. A možná bych přidal ještě jedno upřesnění: o ten internet ani tak nejde. Jde o jakékoli podnikání, které chce využít výhodu modernosti, prosadit se pomocí nápadů, nezvyklých přístupů, lehce, elegantně.

To se samozřejmě nedá v plném slova smyslu naučit! Dá se k tomu ale popostrčit, poskytnout správné výchozí body, nasadit brouky do hlavy. Právě to se v iCollege snažíme.

Učit budeme opět problematiku rozdělenou do čtyř bloků: 
  • Podnikatelské dovednosti (byznys plán, byznys model, analýzy úspěšných a neúspěšných byznysů...)
  • Manažerské dovednosti (finanční řízení, právní minimum, práce s lidmi, organizace týmů..)
  • Technologické dovednosti (UX, jak na webový marketing, přehled nadějných nových technologií...)
  • Soft skills (jak prezentovat, jak psát, organizovat si čas...)
Nic z toho neklade velké nároky na předběžné znalosti. Všechno to klade velké nároky na otevřenou mysl, pracovitost, odhodlání neodsedět si výuku, ale maximálně ji pro sebe využít.Stejně jako v předchozích semestrech, i teď se na vás velice těšíme.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Můžete už po dvou letech programu uvést nějaké konkrétní výsledky absolventů? Kolik založili firem, jak se jim daří, jak jim byla iCollege užitečná?

nick řekl(a)...

Business-ready UBER CLONE SCRIPT to start your Ride hailing business instantly. This advanced Taxi booking software comes with 100% Source code. Loved by 700+ real businesses worldwide
Car rental Software
uber clone script
uber clone

Clipping Path Service řekl(a)...

Nice post.Keep sharing. Thanks

David Millar řekl(a)...


I really like and appreciate your post.
Ghost Mannequin services
Photo Retouching Services
background removal service

image masking service

Clipping Path Service řekl(a)...
Amazing contribution to your audience , really informative.keep teaching keep sharing. Love your work