3. srpna 2011

Na čem zrovna pracuji: Bootcamp

Už půldruhého roku se chvílemi méně, chvílemi více podílím na obsahu konferencí a jiných akcí sdružení Tuesday Business Network čili TBN (to Tuesday se má správně psát verzálkami, ale tak daleko jsem ještě neustoupil), jež patří pod společnost Internet Info. (Dokonce mi vnutili vizitky s titulem programového ředitele, což se mi nelíbí, protože se tím značně nadceňuje můj význam. Jsem jen kluk, co do toho trochu dělá.) Některé ty akce byly a budou prima (myslím, že hodně se nám povedly třeba Success Stories nebo Televizní seriál), v případě některých jsme měli snahu a výsledek byl průměrně neslaně nemastný. Třeba jste tam někdy byli a máte názor sami. Zpočátku mě to bavilo, pak nebavilo a teď zase baví, protože snad konečně začínám přicházet na kloub tomu, jak se to má dělat. (Taky jsem se ale poučil, jak se nasedá do rozjetého vlaku. Zatím jsem vždycky jen něco zakládal nebo pracoval sám na sebe a se sebou.)

Nikdy jsem tady nelákal na žádnou naši akci, tentokrát si ale myslím, že bych výjimku udělat mohl. 26. - 27. srpna pořádáme Bootcamp a já bych tam potřeboval co nejvíc dobrých a tvořivých účastníků. Vysvětlím.

Bootcamp je taky blbé slovo - bože můj, já snad nikdy nedělal nic, co by nemělo špatný název! (Nejmarkantnější příklad jsou Softwarové noviny, které jsme odjakživa představovali slovy „ani softwarové, ani noviny“. Dobrý úvod to většinou nebyl.) Jak známo, skutečný bootcamp je výcvikový tábor pro nováčky v ozbrojených silách, jehož smyslem je dát jim pořádně zahulit. Když já byl na vojně, říkalo se tomu přijímač a byl to hnus. Pak se toho slova chytli vtipálci manažeři a tím pádem přišlo k nám jako označení intenzivního školení/semináře/workshopu pro podnikatele a manažery. Bootcampy pořádané TBN bývaly pověstné, rozdávaly se na nich zelené mikiny a obsah byl nabitý užitečnými dovednostmi hlavně pro startupy.

Publikum ovšem jednak stárne (ti věrní), jednak mládne (ti noví), každopádně se mění. Informace, kterak podnikat, jsou daleko dostupnější než dřív. Proto jsme se letos poprvé rozhodli udělat Bootcamp trochu jinak než v minulých letech. Nezašli jsme tak daleko, abychom změnili název (což mě chvíli mrzelo), ale zato jsme hodně přemýšleli o účastnících, tedy o vás. Na rovinu řečeno, chceme vás vyvést z míry, možná trochu rozhodit (a tím inspirovat). Žádná učebna a kurs marketingu, to si zařiďte jinde. Program spolu s týmem TBN a se mnou sestavuje Petr Maňas, což je dobře, protože on je praktičtější, zatímco já se snažil dodávat ulítlejší (a non-IT, non-byznys) nápady.

Výsledek posuďte sami. Budeme tam mít Danu Drábovou ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost; socioložku Jiřinu Šiklovou; podnikatele na vozíku Romana Pospíšila; IQ a EQ rozcvičky za pomoci filmových ukázek; nějaká další překvapení, o nichž ještě pořád jednáme; a celoodpolední emocionálně/inteligenčně/sportovní hru s pravidly, jaké jste ještě nezažili (já taky ne - psychologicky brutální). Budeme si povídat o jaderných haváriích, o pádu z koně a asistenčních psech, o tom, proč je česká společnost zacyklená do neschopnosti změnit se. Souhrnně se to jmenuje Okamžiky, které rozhodují.

A celé to nebude fungovat bez účastníků, kteří program dotvoří na místě a rozsvítí. Takže vám nabízím a doporučuji - přihlaste se a přijeďte. Já vím, stojí to nějaké peníze, s tím nic nenadělám. Ale budeme se vám snažit dát za ně maximum. Zase jednou bych rád zkusil, co všechno jde a kdo se přidá.

Jo, a zelené mikiny nebudou, budou trička v Navy :) Blue. Je to na pěkném místě. A možná společně založíme novou tradici.

14 komentářů:

Marek Prokop řekl(a)...

Rozumím tomu správně, že to i po těch změnách stále bude pionýrský tábor pro dospělé?

{sylvaf} řekl(a)...

tož ta cena je taky pěkně brutální:) škoda.

Žirafka řekl(a)...

Taky jsem se nechala nalákat, ale za tu cenu, to fakt ne. To budu zase luštit sudoku doma na záchodě.

Anonymní řekl(a)...

Font nové šablony je na mém FF3/WinXP nějaký rozbitý.

Johanka řekl(a)...

Cena je brutální hodně. A to jsem začala vážně uvažovat o (částečné) účasti. ;-)

akb řekl(a)...

Za tu cenu fakt nemůžu a vím, že je pro soukromou osobu vysoká. Upřímně doznávám, že bych na to taky neměl. Pionýrský tábor... přijde na to. Pokud je kategorie pionýrský tábor dána tím, že je to za Prahou a že je tam krom jiných věcí také týmová hra, tak ano, pak to pionýrský tábor je. Až bude po akci, dám vědět, zda si to tu nálepku doopravdy zasloužilo.

Marek Prokop řekl(a)...

Za Prahou by mi to nevadilo, ale na kolektivní hry mám bohužel silnou alergii. Já se ale vlastně ani nechci stát úspěšným manažerem, takže se omlouvám za neopodstatněné vyrušení.

akb řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
akb řekl(a)...

Já se taky nechci stát úspěšným manažerem. (Ostatně, i kdybych chtěl... :) Ty změny, které jsme udělali, směřují právě k tomu, aby nešlo o výcvik úspěšných manažerů, ba žádných manažerů, ale o zajímavý program pro zajímavé a zajímající se lidi. Ale to dodávám jen pro upřesnění, ne jako přemlouvání.

MaLer řekl(a)...

Jsem osobne dost zvedav jak to dopadne. Kdyby to stalo tretinu (a klidne se muze spat ve stanu v campu ;), tak bych jel. Obavam se ze s touhle cenou tam prijedou "pasivni paprdove". Ale treba se mejlim a budes prijemne prekvapenej.

codewheeler řekl(a)...

Petre, jenom tak pro zajimavost... Co vse je zahrnuto v te cene, krome prednasek a tech kolektivnich her?

Petr Gabriel řekl(a)...

Zaujal mne program BOOTCAMP,jelikož jsem sestavil celý průběh demolice
11.září 2001.Petr Gabriel.
http://kamuflážeiniciátorů.blogspot.com
Paní Drábová by mohla posoudit nukleární stránku procesu.
Osobně BOOTCAMPU se nemohu zúčastnit.

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Petře! Rád bych od Tvého kamaráda "P24L" převzal vedení skupiny Czech republic na www.last.fm. On je už dlouho neaktivní a skupina tím trpí. Můj nick na last.fm je "Waldezo". Nevím jakým jiným způsobem to vyřešit, a proto Ti píšu. Děkuji. Petr

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Připojte se k úspěchu Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647