28. srpna 2009

IT 1.0/2.0: konference 5. 10. v Brně

No ano, je to další internetová konference a je na Invexu. A teď ty pozitivní věci.

Invex je mrtvější než trilobiti. Kdo viděl jeho loňský ročník, má v tom jasno, kdo neviděl, ať si vzpomene na kterýkoli z předchozích cca pěti a představí si něco daleko beznadějnějšího. Invex je dočista mrtvý a tudíž plně schopen reinkarnace. Ta se koná letos pod názvem Invex Fórum. Není to už veletrh (!), je to sada několika souběžně probíhajících konferencí, většinou na témata, která tvořila již dříve součást doprovodného programu: ERP, outsourcing, státní správa, školy a tak dále. Je to všechno na oficiálním webu Invex Fóra. Zda se ta reinkarnace povede nebo ne, to je těžko říci. Nejsem mluvčí Veletrhů a nemusím se proaktivně pozitivně thymolinově usmívat. Kdo by to ostatně věřil zrovna mně?

A vedle toho tam je taky jedna konference, která se trochu vymyká. Je nová, nemá v Brně tradici, obsahově ji řídím já a dělám to dost guerillově, protože se to k tématu hodí - a protože na jiný postup není čas. Akce se jmenuje IT 1.0/2.0. Chtěl jsem tím názvem říci, že to má být setkání lidí ze starého IT (ti budou převážně v publiku) a nového IT (ti budou převládat na pódiu, ale v publiku bych je viděl taky rád).

Za staré a nové si dosaďte, co vás napadne a jak to sami cítíte. Nejspíš se moc nespletete.

Do začátku zbývá sedm týdnů. Něco je dohodnuto, něco ne. Na akci se pořád pracuje a leccos je subject to change. Určitě přijede a keynote přednese Roman Staněk. Určitě přijdou lidé, kteří na Invex jezdí z tradice a setrvačnosti - kapitáni českého IT byznysu, toho starého. Určitě nepřijdou skoro žádní politici, protože koncem téhož týdne jsou volby. Ale upřímně, budou nám chybět? Budou tam vyšší státní úředníci a ředitelé škol a takoví lidé. Věřím, že to pro ně bude poučné a inspirativní a že jim to nasadí brouka do hlavy. Prospělo by nám všem, kdyby nějakého správného brouka v hlavě měli. Protože a protože.

Vítám každou radu a pomoc a inspiraci. Pořád ještě přijímám návrhy na přednášky a přednášející. A i když to nerad říkám takhle brutálně přímo, pořadatel - tedy společnost Veletrhy Brno - stále hledá také partnery a sponzory. Nemůžu vám slíbit, že to jsou zaručeně dobře investované peníze, můžu vám ale slíbit, že se budu maximálně snažit, aby byly.

Jak jsem se zmínil na začátku, vím, že internetových konferencí se pořádá hodně, většina z nich je kvalitních, líbí se mi a vážím si jich. Kdyby IT 1.0/2.0 měla být jen další já-taky akce, nešel bych do toho. Nicméně: život a práce mě již léta vodí po rozhraní toho jedničkového a dvojkového světa, nahlížím do obou, do žádného plně nepatřím a proto vím s naprostou jistotou, že 1.0 a 2.0 o sobě navzájem vědí málo. A vědí to špatně, se spoustou omylů. Tady je prostor pro velice užitečné seznámení.

Dejte mi vědět, co si o tom myslíte. Dík.

11 komentářů:

Hloupý Honza řekl(a)...

Já - jeden z těch IT 1.0 - myslím, že je to skvělý nápad.

Johanka řekl(a)...

Troufám si být ze Dvojky a v publiku rozhodně nechci chybět.

h-cz řekl(a)...

jednim z mych soucasnych ukolu je de facto predstavovani 2.0 projektu stakeholderum, kteri vyrostli a ziji v 1.0 :-) takze doufam, ze se bodu moci na akci vypravit...

JB řekl(a)...

Zaujalo mne to, ale jako svět není černobílý tak já nevím kam patřím ... protože se snažím neblbnout s davem tak se zúčastním a sednu si někde bokem :-)

Pardubitz řekl(a)...

Hm, vypada to zajimave. Ac IT strejchnut jen jednim nedokoncenym studiem, mozna bych zajel - hlavne kvuli obecne businessovym presahum.

Jeden navrh na prednasku bych mel, resp. oblast - a sice vzdelavani IT odborniku. Napr. kde se budou vzdelavat odbornici pro 2.0? Budou to "klasicti" ITaci (u nas rekneme MFF, FEL, FIS) nebo budou z jinych skol (antropologie, sociologie, vytvarne skoly, cokoli jineho)? A nebo je na case, aby ceske skoly zavedly nejake "michane" programy (napr. tretina predmetu na FIS VSE, tretina na FSV a k tomu mix z FELu, MFF a AMU)? Napr. v Helsinkach je podobny program zamereny na design - mel jsem z nej jen jeden predmet, ale hodne mi to rozsirilo obzory.

A jeste jedno tema: Onehda jsem Vam navrhoval par temat na seminarky - myslim, ze dve se tykaly toho, kterych technologii je dobre se vzdat. I na to byste se mohli zamerit - potrebujeme vubec vsechna ta nova udelatka? Co bude skutecne nezbytne? A zvysi se mi kvalita zivota / podnikani tim, ze mam udelatek vice? Znamena prechod k 2.0 prechod k vysi kvalite zivota / k vetsi "pridane hodnote" pro podnikani? A co je v teto souvislosti kvalita zivota a pridana hodnota?

svědek řekl(a)...

Zajímavá inspirace na http://blogs.zdnet.com/Hinchcliffe/?p=744

A moc se přimlouvám za pozornost věnovanou té první otázce od Pardubitz. To by se mi moc líbilo - čímž naznačuji, že se přijdu podívat :)

palmista řekl(a)...

Konečně pořádný důvod jet na Invex :-)

bver řekl(a)...

On to byl nejprve komentář k tomuto postu, ale nějak se mi vymkl a nyní to žije samostatně:
Ve verzi to nebude

svědek řekl(a)...

Tak se dívám na oficiální web Invexu a jeden pracovní den před akcí tam ještě nejsou časy programu - ani této ani jiných akcí :) Od kdy do kdy to asi bude?

Anonymní řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Obchod odkudkoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

227,651,647 - Otevřené obchody na eToro