17. července 2010

Řetězová hra pro bloggery: #7linkscz

The 7 Link Challenge (#7links) je výzva, která se objevila na Problogger.net. K #7linkscz (to je hashtag na Twitteru, podle nějž najdete další účastníky, aniž byste tam nutně museli mít účet) vyzvala Eliška Hutníková české blogery. Ideou je publikovat post se 7 odkazy na 7 článků podle daného klíče. (Opsáno od Misantropa, který opsal od Větrovky.)

Můj první post: téměř nachlup je to šest let (kterážto koincidence mě svedla, abych se připojil), jmenoval se Chtěl jsem to tady mít hezčí.

Post, který mě nejvíc bavilo psát: Americká noc (Generace). Měl jsme na chviličku pocit, že jsem se dotkl něčeho opravdu důležitého, jenže to zas pak uteklo stejně jako ta podivná noc tenkrát na Floridě. „Opakem lži není pravda, ale jiná lež“ - těžko si asi mohu nárokovat autorství téhle myšlenky, ale tehdy jsem ji objevil, jak se pěkně říká, nezávisle.

Post, který měl skvělou diskusi: subjektivně se mi nejvíc líbila diskuse k Pupkovatím (Takoví nikdy nebudete), ale je hodně osobní.

Cizí post, který bych si přál napsat sám: ó jé! Takový nacházím tak jednou týdně. Třeba ze zaniklého již blogu Na schodišti v domě leží stokoruna prakticky všechno, totéž platí o Vose na jazyku Martina Jaroše, která je snad někde archivovaná, ale já to neumím teď narychlo najít. Dtto Kamojedov, Malý čtenář, velmi často Jura Hlavenka, Patrick Zandl, Martin Malý, Pavel Šuchmann, dost často Štěpán Kotrba (no dobře, to není technicky vzato blog) a Dan Dočekal - to jsou lidé, jimž závidím jejich dovednost přemýšlet a pak to napsat. Hrozně bych si přál umět tohle jako Pixy, což ale taky není blogpost v pravém slova smyslu. Jeden jediný text... dobře, tak tedy Vladimír Kokolia a od něj Jiné světlo na začátku než na konci tunelu.

Můj nejužitečnější post: To nemůžu přece rozhodnout já, podle ohlasů se však zdá, že to byl neučesaný průvodce Londýnem, přidávám link na aktualizovanou (i když už zase zastaralou) verzi.

Můj post s nejlepším titulkem: titulky neumím, co byste chtěli od člověka, který vymyslel název „Softwarové noviny“? Snad tedy... Komenská loďka.

Post, který by si mělo přečíst víc lidí: Eschatologie pro mateřské školy.

2 komentáře:

Jan Vaněk jr. řekl(a)...

Koukám, že nejspíš už jen ve Web Archivu; např. u autora ve statickém HTML, takže komplet, ale bez skřeků.

Anonymní řekl(a)...

odkaz na dočekala vede na blisty, ale žadná škoda, oboje má zhruba stejnou hodnotu. tedy skoro žádnou.